פורום ביקורת מסעדות
נושא: האנוי Hanoi - גרוע  לצפיה בהודעה המקורית
תאריך: 17/04/2014 | 00:45
21
1346
שלום לכולם,
חגגנו שולחן של שישה בהאנוי הערב, למרות המקום הנורא היה כיף.
הזמנו שולחן לשעה שמונה בערב, הגענו מעט לפני והמארחת ענתה שמיד תושיב אותנו, כנראה שלכל אחד אמת המידה שלו למילה ״מיד״ - התיישבנו כחצי שעה לאחר השעה בה הזמנו את השולחן.
לפני שהזמנו הבחנו בבעיה פוטנציאלית: על השולחן שתי צלוחיות גדושות, האחת שמן עם אבקת צ'ילי והשנייה סויה עם פלפלי צ'ילי - פוטנציאל תקלה כמעט וודאי ואכן לאחר כמה דקות השולחן כולו הפך שמנוני ולא נעים, למה לא להשתמש בצלוחיות עמוקות יותר? למה להגדיש אותן בכל כך הרבה שמן? רק להאנוי הפתרונים...

הזמנו את המנות הבאות:
ראשונות
רוטי צא'נאי - מעין פיתה דקה עם מטבל יוגורט
רוטי מטאמבה - אותה פיתה עם תרד
ספייסי סולט קלמארי - קלאמרי מטוגנים עם סלרי
ספרינג רולס - עם עוף ושרימפ
האר גאו - דים סאם עם שרימפ

עיקריות
מרק פו צמחוני - ציר שורשים וטופו
קריספי סקין פורק - בטן חזיק פקצ'וי ואורז
סוי צ'יקן - עוף פרוס עם עצמות, פטריית שיטאקי, אורז, פקצ'וי
קארי כתום עם שרימפס - גזר, דלעת ובטטה

הראשונות לא יצאו ביחד ואף לא קרובות לזה, הקלמארי הגיעו ראשונים לאחר כעשרים דקות - מדובר בקלמארי מטוגנים פשוטים משקית קפואה עם סלט של סלרי וצ'ילי מלמעלה, מאוד לא משכנע.

עוד עשר דקות ויצא הספריננ רול (4 חתיכות) שהומלץ לעטוף אותו בעלי החסה עם הצ'ילי והנענע ולאכול (דבר ידוע וברור) מה הבעיה? שהגיע עלה חסה אחד! לכל החתיכות ספרינג רול!!! נו באמת... לאחר שביקשתי עוד עלי חסה הגיעו שניים ולכן הייתי צריך לבקש שוב עוד.

ביחד עם הספרינג רול הגיעו גם ההר גאו שהיו מפתיעים באיכותם, בצק דק ושקוף עם חתיכות שרימפ גסות כמו שצריך, חבל שלא דבקו במתכון המקורי והוסיפו נצרי במבוק אבל עדיין זה מוכיח כשרוצים אז יכולים.

למרות שביקשנו שכל המנות יצאו יחדיו כי יש כאלו שלא הזמינו ראשונות לא הצלחנו לשכנע את המלצר ששכח לכלול את הרוטי צא'נאי בהזמנה ורק לאחר פעמיים שהבהרנו שיוציא את כל המנות הוא הראה סימנים של הבנה.
לאחר שעה ועשרה קיבלנו את המנות העיקריות.

הקריספי סקין פורק הייתה מנה לא רעה, חתיכות טובות של בטן חזיר פריכות מבחוץ על אורז עם מעט (מידי) רוטב, כשביקשתי משהו חריף מהמלצר הוא הסתכל עלי בפליאה ולא כל כך הבין למה אני מתכוון, לבסוף הביא פלפל צ'ילי פרוס.
הפקצ'וי בעונה הזו כבר הופך למריר ולא כך כך טעים וחבל זה ירק מעולה כשמקבלים אותו ממקור שיודע לגדלו.

הקארי הכתום הוא מנה די מונוטונית, עם הרבה יותר מידי גזר שחתוך לחתיכות גסות ולא נעימות, השרימפס המבושל הקפוא לא הוסיפו לו שום דבר, מדובר בחומר גלם זול שאין לו זכות קיום במנת קארי!

כשהוזמן הסוי צ'יקן נשאל המלצר האם העצמות לא יפריעו והאם הבשר נופל מהעצם ונאמר לסועדים שאין בעיה עם זה דבר שהתברר כלא נכון ושיש התעסקות לא קטנה עם המנה והבשר רחוק מליפול מהעצמות.
למרות זאת המנות נאכלו ועם הטעם לא היו תלונות.

הזמנו קינוחים:
גלידה מטוגנת
טבלת שוקולד קרמל ופופרואן מקורמל
שהיו בסדר גמור.

לסיכום: האנוי היא מסעדה לא טובה, השירות רע ולצוות אין מושג לגבי חווית אכילה אסייתית או תודעת שירות, חומרי הגלם של כל מה שמגיע מהים נחות מאוד, אין ביקורת על חומר הגלם שנכנס למטבח וגולת הכותרת: השירותים של המקום היו מטונפים ולא היה סבון בנמצא.
יש למטבח מידי פעם הבלחות לא רעות, אבל גם הן לא עומדות בציפיה.
בשורה התחתונה: לא הייתי ממליץ לאף אחד.