פורום ביקורת מסעדות
נושא: הייתי לפני כמה חודשים ולא יצא לי לכתוב ביקורת  לצפיה בהודעה המקורית
תאריך: 27/09/2015 | 20:20
214
מקומות שנהנתי-
ברסרי בלאנק בקובנט גרדן
שרות מצוין, אוכל טעים, מקום יפהפה ואוירה נעימה. מבחינת מחיר היה סביר (לא זוכרת את הסכום המדויק)- הייתי עם חברה, לקחנו שתי ראשונות, חלקנו עיקרית וקינוח.
המנות שנטעמו- סקאלופס אפויות שהגיעו בתוך הצדף עם ציפוי פריך של פרורי לחם. ניסיתי לא לגמור את המנה כדי להשאיר מקום לעיקרית אבל לא יכלתי והמשכתי לנשנש אותן לאורך הארוחה. מנה נדיבה וטעימה. לעיקרית חלקנו את הברווז שהיה טעים ועסיסי. לקינוח לקחנו את האלסקה האפויה. מנה יפהפיה אך מבחינת טעם לא מלהיבה. הספוג היה רטוב וגרגירי והגלידה לא היתה חלקה וקרמית אלא קפואה וגבישית. המרנג היה אלוהי והמשכתי לגנוב עוד ועוד טעימות ממנו הרבה אחרי שהתמלאתי. המלצר היה חביב, יעיל ולא הזיק שגם נעים לעין לשתי נשים נשואות בחופש מבני הזוג והילדים לבילוי בנות לונדוני.
http://brasserieblanc.com/
באיזור הסוהו, nordic bakery
מאפים טריים ומצויינים, שוקו טעים, שרות מצויין (יש אפילו וייפיי) וקניתי את ספר הבישול היפהפה שלהם.
http://nordicbakery.com/about-us/
על גבול הסוהו מצאתי את חנות המקרונים של פייר הרמה ולא היתה מאושרת ממני בעולם. התאפקתי לא לחסל את הקופסא במקום ולחכות להגעה הביתה לתת לבן הזוג סיכוי לטעום.
gail's artizen bakery
עוד מאפיה חביבה. מצאתי שני סניפים- אחד ליד המלון בו שהיתי במרבל ארץ' ועוד אחד בסוהו. שעשע אותי במיוחד למצוא על שולחן המאפים בבוקר rogalah.
סקונס מצויינים שמוגשים עם שמנת מוקשה וריבה שמכינים במקום וקפה טוב אפילו בסטנדרטים שלי.
http://gailsbread.co.uk/
מקומות בהם לא נהנתי-
ל'דורה
ממש לא מומלץ. ממוקמים בקובנט גרדן, שרות איטי להחריד על אף ההידור של המלצרים. האיספהן היה נורא- מקרון לא פריך וקליל, מילוי בטעם (ומרקם) של סבון ותוספת לא ברורה של ליצ'י. עוד נטעם אקלר שוקולד שהיה ספוגי ובעל מילוי מוצק ומתוק להחליא. האור בארוחה הזו היה השוקולה האלוהי שהוגש בכלי כסף עם קערית קצפת לא תעשייתית ליד.
יאואצ'ה
אני יודעת שהמקום הוא יקיר הפורום אבל אני ממש לא נהנתי. נפלנו על מלצרית אפטית שלא נידבה מידע בשום צורה וגם כשנשאלה על משהו בפירוש לא נתנה מענה (שאלנו על אפשרות של ארוחת טעימות והיא פשוט הפנתה אותנו לתפריט הרגיל, ביקשנו המלצות לדים סאם ולא נעננו בכלל). גם כשהמנות הגיעו לשולחן הן לא הגיעו עם הסבר, ובאופן כללי הרגשנו שאנחנו מפריעות לה ביום שלה והיא רוצה שנזדרז לסיים וללכת.
מהמנות שטעמנו- דגמנו מספר סוגי דים סאם והם נטעמו כולם אותו דבר- גומי, תפל וללא יכולת להבחין בין המרכיבים השונים של המנות. הברווז היה חביב אך מעט יבש והגיע עם מעט מדי ירקות לשים בפנקייקס. ניסינו שני קינוחים- אחד שוקולדי ואחד הדרי. הגעתי למקום בציפיה לקינוחים והתאכזבתי. הקינוח ההדרי היה על סף התפל, עדין מדי ולא באמת מעיז עם הטעמים והשילובים. הקינוח השוקולדי היה בדיוק זה- שוקולדי. לא סיימנו אף אחד מהם.
מלבד המלצרית האיומה יש מה לומר בזכות השרות- כשהכתמתי את החולצה שלי (נגיסה בדים סאם הובילה לאסון משפריץ) קיבלתי מיד קערית מים ומטלית והצעה לשלוח את החולצה על חשבונם לניקוי יבש, הצעה שלא היתה מתאימה מאחר וטסתי באותו ערב הביתה. כשסיימנו את הדים סאם המארחת נגשה לשאול איך אנחנו נהנות מהארוחה ואמרתי לה שהם היו מעט מאכזבים- תפלים ולא מובחנים, והיא זו שהמליצה על הברווז. כשקיבלנו את החשבון גילינו שאחד הקינוחים היה ע"ח הבית וזו היתה הפתעה נעימה.