פורום ביקורת מסעדות
נושא: צ'יינה קורט  לצפיה בהודעה המקורית
תאריך: 27/05/2016 | 11:34
344
לדיווח המלא בבלוג
 
צ'יינה קורט היא מסעדה סינית ברחוב בן יהודה פינת שלום עליכם בתל אביב. 
לא הכרתי את המסעדה עד שבמקרה נתקלתי בה במהלך טיול באזור באחד מימי שבת האחרונים. ראיתי אותה במקרה ונכנסתי לאכול שם.
טעות קשה זו היתה.

בסין לא הייתי והניסיון שלי עם אוכל סיני אינו גדול, כל מה שהייתי רוצה ממסעדה סינית זה שתגיש אוכל טעים, מאוזן, עם טעמים עמוקים ומעניינים.  
העיצוב מקום בעל גוונים אדומים ירוקים. מפות בד ירוקות מכסות את השולחנות, מנורות אדומות עגולות  תלויות ברחבי המסעדה, וישנם עוד כל מיני פריטי עיצוב קיטשיים. חבל רק שהמסעדה היתה מאוד חשוכה, זאת למרות שהיינו שם בצהרי היום. 

בשעות הצהריים, כולל בשבת, מוגשת ארוחה עסקית במחיר של 66 שקל. הארוחה כוללת מרק, אגרול, מנה עיקרית לבחירה ושתיה קלה. המבחר של המנות העיקריות אינו כולל את כל המנות בתפריט הרגיל, (שהוא רחב מאוד), אבל הוא מספיק רחב וכולל קרוב ל-20 מנות. המחיר נשמע הוגן מאוד. לתחושה הטובה הוסיפה העובדה שבמסעדה היו שני שולחנות של סינים. נו, אם סינים סועדים פה אז כנראה שהם יודעים למה. או שלא...
המלצרית היתה סינית, היא היתה חביבה, אבל התקשורת איתה בעברית היתה בעייתית. אחרי שראיתי שלא אקבל מענה לשאלות שלי הזדרזתי להזמין.

לפתיחה לקחנו מרק ירקות ומרק וון טון:
מרק הירקות הכיל כל מיני ירקות- כרוב, גזר ועוד, הוא היה חסר טעם. הטעם טעם של מים עם ירקות.
הוון טון ? אותו דבר. אותו חוסר טעם וסתמיות מצערת. במרק הונחה כופתאת וון טון אחת. היא התפרקה בחלקה והמילוי של העוף התערבב בתוך המרק. גם הבצק לא היה להיט, הוא היה שמנוני מאוד. הזה מרק הוון טון המפורסם? לא נראה לי
 
מנת הביניים - אגרול אחד לכל אדם: הגיעו שני אגרולים מילוי ירקות. הם היו פריכים, ולמרבה השמחה לא שחו בשמן. נשנוש נחמד. רק חבל שבצד הוגש רוטב מזעזע ומתוק להחריד, שהזכיר לי ריבה מלאת סוכר או  תרכיז תות של ויטמינצ'יק.
 
שתי המנות העיקריות היו גרועות:

עוף עם ירקות מעורבים: המנה כללה מגוון ירקות - בצל, כרוב, גזר ועוד. העוף היה צמיגי וחסר טעם. גם הירקות היו אנמיים. רוטב לא יודע אם היה, אם כן אז הוא לא הורגש. מנה של חדר אוכל בקיבוץ או חדר אוכל מוסדי גרוע במיוחד.
בשר לבן עם פטריות ובמבו: אותו דבר כמו המנה של העוף. הגיע גומי חסר טעם שהתחפש לבשר לבן , ירקות אנמיים ורוטב סר טעם שאני לא זוכר מהו. על הפנים.
שתי המנות הוגשו עם אורז (לא ניתן היה להחליף לתוספת אחרת) שהיה טוב. החלק הכי טוב בארוחה
על קינוח כמובן ויתרנו. אם כל הארוחה נראתה ככה, אני לא רוצה לדעת איך נראה אגף הקינוחים כאן. 
 שורה תחתונה: מזללת קניונים גרועה במיוחד שהתחפשה למסעדה. גם בחינם לא הייתי אוכל שם שוב.