פורום ביקורת מסעדות
נושא: השניצל של תמיר - כורזין גבעתיים  לצפיה בהודעה המקורית
תאריך: 17/03/2017 | 22:15
7
1277
בעולם מושלם אני הייתי זה שמגלה את המקום הנפלא הזה, לא הרחק מהבית בו גדלתי, בלב איזור תעשיה הומה. אבל העולם הוא לא מושלם, אך לפחות יש בו את מדור אוכל בעמידה בהארץ שהפנה אותי לעבר שכיית החמדה. לאלו מכם שחשוב להם ההקשר ההיסטורי וציר הזמן, מדובר במקום שהיה קיים כמה שנים טובות במעין ביתן קטן על אי תנועה קטן מול מרכז כורזין (מי אמר מטבח ישראלי עממי?) ולאחר סוגיות רישיון עבר לקצה השני של העיר למספר חודשים ואז חזר שוב לכורזין והפעם לחלל גדול (בצלע הדרומית, ליד מאפיית הכהנים).
 
הגדולה של המקום היא שניצלים, או ליתר דיוק כמות בלתי הגיונית בעליל של שניצלים בפיתה (אפשר גם בבגט, או בצלחת או במגש ענק). וכמעין פלא אלכימי פיזיקלי זעיר, הפיתה מכילה את כולם בנחת ואינה נקרעת לאורך כל האכילה.  
 
והטעם? תגידו שניצל, מה יש לדבר על הטעם? אז זהו שכל שניצל - מלמיליאן - עסיסי במידה הנכונה, לא ספוג בשמן וכך נאכלת הפיתה ללא תחושת כבדות או צרבת. אכלתי שם שבוע שעבר ואיך שהסתיימה לה הפיתה רק ייחלתי לחזור. כמה ייחלתי? עד כדי שחשבתי זה הגיוני לקחת בייביסיטר ולצאת לשם בערב. עד שנזכרתי שהוא פתוח עד 16:00. חבל. 
 
טיפ: אם תבקשו את הפיתה רק עם טחינה וסלט ירקות (וכמובן עם שניצל). חיוך יעלה על פניו של תמיר בשעה שהוא יפטיר - "ככה גם אני אוכל".